Doniczki wysokie dostępne od ręki: https://don-kwiat.pl/doniczki/doniczki-produkcyjne/doniczki-okragle-wysokie-do-roz/
A A A

Szklarnie blokowe importowane

Importowane z Bułgarii go­towe obiekty o minimalnej powierzchni 6 ha są wyposażone w automatycznie sterowane instalacje ogrzewczą i wentylacyj­ną, jak również w programowane centralnie nawadnianie, które można łączyć z pogłównym nawożeniem roślin, Obiekty te są także wyposażone w instalację do termicznej dezynfekcji gleby w szklarniach. Niektóre z tych obiektów mają centralną insta­lację ciśnieniową do opryskiwania roślin środkami ochrony. Automatyczne kotłownie przystosowane są do opalania ciężki­mi olejami opałowymi.

Bułgarskie obiekty szklarniowe składają się wyłącznie ze szklarni blokowych budowanych według wzorów holenderskich (typ szklarni Venlo). Szerokość jednej nawy w bloku wynosi 320 cm .

Szklarnie te odznaczają się stosunkowo niskimi nakładami inwestycyjnymi na jednostkę powierzchni oraz względnie niskimi kosztami remontów podczas eksploatacji. Większość, elementów konstrukcyjnych wykonana jest z ocynkowanych kształ­towników stalowych.

Drugi udoskonalony typ szklarni wchodzących w skład obiektów importowanych z Bułgarii stanowią szklarnie blokowe o szerokości jednej nawy 640 cm. W szklarniach tych można lepiej wykorzystać powierzchnię, jak również wygodniej­sze są warunki obsługi. Ponieważ w obiektach szklarniowych tego typu, o dużych nie wydzielonych powierzchniach produk­cyjnych, nie ma warunków do produkcji rozsady, każdY z im_ portowanych kombinatów jest wyposażony w określoną liczbę produkowanych w kraju szklarni' pojedynczych do produkcji rozsady.